Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Pies sam w domu

Pies sam w domu

Pies sam w domu

Już w pierwszych tygodniach pobytu psa w Twoim domu próbuj zostawić go choćby na kilka minut samego w znanym mu pomieszczeniu. Najlepiej rozpoczynać te ćwiczenia, gdy malec - po jedzeniu lub spacerze - z własnej woli idzie odpocząć na legowisku. Nie zapomnij zostawić mu wystarczającej ilości zabawek i gryzaków, żeby miał na czym zwrócić uwagę.  

 Przy rozstaniach - jakichkolwiek  nie sa wskazane ani wielkie sceny pozegnalne.

 Nie zapomnij gorąco pochwalić szczeniaka, kiedy po powrocie stwierdzisz, że był grzeczny. Jeśli jednak nabroił, zignoruj to (nawet jeśli nie przyjdzie ci to łatwo) i natychmiast znowu opuść pomieszczenie. Powtarzaj tę procedurę, ża będziesz zadowolony z zachowania psa - a wówczas serdecznie go pochwal. Malec szybko zrozumie, że będziesz mu towarzyszył i poświęcał swoją uwagę tylko wówczas, gdy podczas Twojej nieobecności będzie się zachowywał poprawnie. Z czasem zostawiaj go samego na dłużej.

Wskazówki:

  • zanim wyjdziesz, potrzyj w dłoniach ulubioną zabawkę psa, aby pozostawić na niej swój zapach, i daj ją psu.
  • ukryj inne przynęty, takie jak suche jedzenie. To dostarczy psu okazji do aktywności umysłowej.
  • zostaw włączone radio lub inne urządzenia grające przesiewające dźwięki z zewnątrz, które mogłyby niepokoić psa.
  • istnieją leki, które umożliwiają ograniczenie poważnego niepokoju spowodowanego przez odosobnienie, jeśli się taki rozwinął. Jednak leki nie usuwają problemu na stałe, podczas gdy szkolenie - tak.
  • nie pozostawiaj psa w domu na cały dzień. Jeśli musisz wyjść na cały dzień, poproś kolegę, aby wstąpił wziąść psa na spacer i chwilę zabawy. Ewentualnie znajdź osobę wyprowadzającą psy na spacer bądź zaprowadź go do ośrodka dziennej opieki.

      


Głosuj (0)

psiara 25/03/2008 10:24:14 [Powrót] Komentujfajny blog zapraszam do mnie www.disreet-island.blogasek.pl i dodalam cie do ulubionych
asiunia93 25/03/2008 12:15:35
| brak www IP: 83.22.15.85
Strona Główna

Ksiega Gości

Dodaj do Księgi
Dodaj do Ulubionych
Jestes 7683 osoba na tym blogu.


Ulubieni


Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec


powered by: blog4u